Orbán Viktor a VOSZ rendezvényén kijelentette, hogy egyenes ági öröklésnél, „az államnak nincs keresnivalója, nemcsak a vállalkozás, hanem senki esetében”. Ezt Demján Sándor és más megjelent milliárdosok nyilván örömmel hallgatták, de mennyire jó mindez a kisembereknek és a középosztálynak?
Az MSZP-kormány 2008-ban az értékhatár 20 millió forintra emelésével a kisembereket és a középosztályt lényegében tehermentesítette az örökösödési illeték alól, így itt nem lehet sokat nyerni a teljes eltörléssel. (Gyerekenként van 20 millióig a mentesség, így egy testvérpár már 40 millióig örökölhet adómentesen).
Akiknek Orbán mostani kezdeményezése igazán kedvezne azok a gazdagok, és a milliomosok. A milliárdok, százmilliók öröklésekor egyetlen fillért sem kell fizetnie az örökösnek az ölébe hullott vagyon után. Pedig Orbán „szociális piacgazdaságról” beszél, aminek lényege a gazdagok felelősségvállalása. A leendő miniszterelnök nem az európai szociális piacgazdaságot alakítaná, hanem George W. Bush bukott amerikai elnök politikáját folytatná, aki rendre adókedvezményt adott a leggazdagabbaknak, s ezzel el is adósította országát.
Orbán Viktor még egy ponton őszinte volt: nem a gyengéket, hanem az erőseket akarja segíteni. Arról beszélt: „itt az ideje, hogy az erősebbek korszaka következzen”. (Az erősebbek gyengébbekkel szembeni előresorolásában más is hitt).
Ezt a politikát folytatta kormányon is, amikor arról beszélt, hogy a „dagály mindenki csónakját megemeli”. Csakhogy az akkori „dagály” nem érte el a rászorulókat. Négy évig egy forinttal nem nőtt a családi pótlék, a nyugdíjasoknak pedig nem fizették ki a törvényben előírt emelést. A „gyengék”, a rászorulók tehát nem sok jóra számíthatnak.
Orbán szerint eljött az erősebbek korszaka