Amikor megírtuk pár hónapja az első olyan posztunkat, mely a Fidesz és Orbán Viktor pálfordulásaira hívja fel a figyelmet, nem gondoltuk, hogy ilyen hamar összegyűlik megint újabb fél tucat „álláspontváltozás”.
A fülkeforradalommal nem csak a szocialisták kormányzása ért véget, de teljesen más jelentést kaptak bizonyos közéleti szavak. Egy picit olyan ez, mint amikor a rendszerváltozás után az utcák nevei megváltoztak, aztán senki nem tudta, egy-egy kisebb utca hol van. Pedig az aszfalt, a fák, a padok és a házak, no pláne a benne lakók a régiek voltak. De hát alkalmazkodni kell az új idők szavaihoz. A teljesség igénye nélkül megint összegyűjtöttük pár közéleti kérdés fideszes értelmezését, és azt, mit jelentettek ugyanazok a szavak az MSZP-kormány ideje alatt. Hát, tessék tanulni, ha bizonytalan vagy: fordulj bizalommal a Fidesz-központhoz.
Budapest
A főváros, amikor a baloldalt választotta, nem lehetett más: bűnös város. Nem csak több jobboldali publicisztikában szerepel ilyen eposzi jelzővel Budapest, de a Fidesz-közelben 2002-ben kiadott Hajrá Magyarország, Hajrá Magyarok! CD-n egy szám erről is szólt.
Természetesen Tarlós Pityu és a Fidesz megnyugtató győzelmével Budapest jelentése is megváltozott, innentől a „Nemzet Fővárosa” terminussal célszerű illetni.
Köztársasági elnök
A szocialista kormányzat idején értékadó irányelv, hogy „pártérdekek felett álló személységet kellene választani” illetve teljesen természetes, az hogy az emberek közvetlenül szavazhassanak az elnök személyéről. Tehát, „meg kellene kérdezni az embereket is”. Ezért az emberek jelöltje nevű akcióba kezdett a Fidesz.(Az idézetek Orbán Viktor honlapjáról származnak, 2005. április 13.)
2010-re az emberek jelöltje elvből Orbán Viktor jelöltje elv lett. „Szijjártó Péter azt mondta: Orbán Viktor miniszterelnök-pártelnök a jelölésről szóló levelet eljuttatta Lázár János és Harrach Péter frakcióvezetőknek, és arra kérte őket, hogy a frakciószövetség csütörtök délutáni ülésén ismertessék annak tartalmát a képviselőkkel.” Természetesen, Viktor a párt politikusát, Schmitt Pált, a Fidesz európai parlamenti frakcióvezetőjét, majd házelnökét jelölte. Természetesen az, hogy az emberek szavazzanak róla, már nem fontos elv.
Alkotmánybíróság
A szocik kormányzása idején, ha az alkotmánybíróság elkaszál egy törvényt, akkor az Alkotmánybíróság döntése világossá teszi, hogy a kormány elbukott, az emberek viszont győztek. A kormányzat ne trükközzön, fogadja el az alkotmánybíróság döntését.
Azonban, ha a Fidesz-kormányt meszeli el az AB, akkor azon kérdések, amelyekről nem lehet népszavazást tartani, kerüljenek ki az Alkotmánybíróság (Ab) hatásköréből. Mert hát ugye itt új rend van.
Magánnyugdíjpénztárak
Kedvenc részemhez érkeztünk, kevesebb mint egy éve a Fidesz elnöksége arra kéri Sólyom László államfőt (aki már nincs), fontolja meg előzetes normakontroll kérésének lehetőségét az Alkotmánybíróságnál (amit hamarosan nem lehet) az új magánnyugdíj-biztosítási rendszerről szóló törvénnyel kapcsolatban (ami meg hamarosan nem lesz). Hisz Szijjártó Péter közölte: ha kormányra kerülnek, "egy bővebb eszköztárral is küzdeni fognak a magyar emberek nyugdíjának ellopása ellen" (…) „a Fidesz-kabinet meg fogja szüntetni azt a "tarthatatlan helyzetet", hogy az embereket kizárják a saját, nyugdíjcélú megtakarításaik feletti rendelkezésből.” „Mint folytatta, a magánnyugdíjpénztári privatizáció azt jelenti, hogy ahol az emberek eddig tulajdonosok voltak, ott ezután ügyfelek lesznek,” Szijjártó Péter kiemelte: „szerencsétlen esetben generációk maradhatnak nyugdíj nélkül.”
A forradalmi álláspont alapján a magánnyugdíjpénztárak kockáztatják a befizetők és a nyugdíjasok pénzét is. Éppen ezért egy gyors vizsgálatot kell indítani, hogy kiderüljön, mekkora kár érte a magánnyugdíjpénztárakba befizetőket. A jövőben a magánnyugdíjpénztárakkal kapcsolatban sem lehet alkotmánybírósági felülvizsgálatot kérni, ha az Országgyűlés elfogadja ezt a Fidesz-kezdeményezést.
Népszavazás
A népszavazás azt jelenti, hogy Magyarországon senkinek sincs joga az emberek megkérdezése nélkül és az emberek ellenére reformokat bevezetni. Tehát nem azt, hogy reformokat nem lehet. Úgy nem működik a dolog, ahogy a kommunista rendszer örökségeként itt maradt szocialista reflexek diktálják, mondta ezt Orbán Viktor.
Most, a NER égisze alatt efféle huncutságra nincs is szükség, Orbán Viktor július végén azt nyilatkozta az ATV-nek, hogy nem híve a népszavazásnak az új alkotmány kérdésében. De más kérdésekben sincs igény a polgári kormányzat alatt az emberek megkérdezésére: Arra a kérdésre, hogy az MSZP által a magánnyugdíjpénztárak ügyében elindítani szánt népszavazás nem lenne lehetséges, a Fidesz-frakcióvezető azt válaszolta: "igen, ez ezt jelenti".
Esztergom
Esztergom fontos város, az ország egyik legtekintélyesebb települése. Mindenki közel érzi magát hozzá, akinek fontosak Magyarország történelmi hagyományai. Ugyanakkor az utóbbi időszakban is szépen fejlődött Esztergom, így az egész ország büszke lehet rá, még a nyáron ez volt a Fidesz vélemény.
Azonban most, hogy a fideszes polgármester nem lett ismét városvezető, a Fidesz-véleményt is újraértelmezték. Esztergom az a város, ahol nem mennek jól a dolgok. - mondta Kósa. Hozzátette azonban, hogy bár Esztergom egy fontos város, csak egy a sok közül, más települések, például a főváros gondjai előbbre valóak.
Hát, tanulságul az ellenzéknek, soha ne kérj olyat számon a kormánytól, amit te homlokegyenest másképp csinálnál kormányon!
Az utolsó 100 komment: