A napokban került nyilvánosságra egy interjú Szalai Annamáriával, a Médiatanács vezérével. Ebben több meghökkentő nyilatkozatot is tesz, többek között kijelenti, fent van a Facebookon és az IWIW-en is álnéven. Ennek kapcsán alakult is egy Facebook-csoport, "nem én vagyok Szalai Annamária" címmel. A megrökönyödés érthető, ám gondoljunk csak bele, mennyi kellemetlenséggel jár egy ilyen ismert embernek a nyilvános adatlap: a pimasz ellendrukkerek folyamatos zaklatásai, a rajongókról nem is beszélve. Mindazonáltal nyilvánvalóan szeretné élvezni a közösségi oldal összes szolgáltatását, amihez bárki hozzáférhet ingyen, ő miért ne tehetné meg?
Ennél érdekesebb viszont, amit az egyik legolvasottabb radikális portálról mondott: véleménye szerint ugyanis, abban az esetben, ha a Kurucinfón törvénysértő dolgok jelennek meg, le kell tiltani. Na, ez a lényeg, kérem tisztelettel, egy rakás kérdést von maga után ez a kis megjegyzés.
Először is, szögezzük le: nem fogunk szót vesztegetni ebben az esetben a sajtószabadságra, illetve az azt ért súlyos sérelemre, ennek a portálnak a kapcsán nevetséges, otromba tréfa lenne. Egészen nyilvánvaló, hogy eddigi teljesítményükkel, ha írott formában jelennének meg, és nem a korlátlan szabadság világában, az interneten, a napi 10 bukott sajtóper is elég alacsony becslés lenne, nem számítva a személyiségi jogi aggályokat, amik miatt a szerkesztőket, ha fény derülne kilétükre, így is el lehetne ítélni jogerősen.
De Szalai Annamária az oldal internetről való letiltásáról beszél. Ez már azért is érdekes, mert köztudott, hogy a Gyurcsány-kormánynak is volt egy ilyen törekvése, amit sajnos nem koronázott siker. Mire számít tehát a mi médiaführerünk? A külföldi szolgáltatókat meggyőzi a fülkeforradalom, a kétharmad és a nemzeti együttműködés? Aligha. Esetleg az Orbán-kormány nemzetközi elismertségére apellál, vagy az Egyesült Államokkal való kiváló viszonyra? Ez is kétséges, annak tükrében, hogy Medgyessyt, Gyurcsányt és Bajnait sokkal szívesebben fogadták nyugaton, mint a nemzeti együttműködést megtestesítő személyt. Az állítólag Arizonában állomásozó szerver gazdáit eddig nem hatották meg a magyar törvények.
Ha már mindenképpen rá akarnak lépni eme Jobbik-közeli hírportál tökeire, a szerkesztőket könnyebb lenne megfogni. Mivel nagy valószínűséggel magyar állampolgárokról van szó, rájuk mindenképpen érvényesek a helyi törvények. Ebben viszont már nem Annamáriára kéne számítani, hanem egy nála bármilyen politikai szempontból sokkal kompetensebb figurára, Pintér Sándorra, aki, bár 2 hét alatt nem teremtett közbiztonságot, de legalább Tasnádit rács mögé tudta juttatni.