Van egy pár olyan interjú, illetve műsor melynek alkotói a politikus-vendég gyermek- és kamaszkora felől érdeklődik. Ezekben elmesélik az első szerelmüket, jó vagy rossz gyerkőc volt-e, illetve rendre azt, hogy soha nem érdeklődtek a politika iránt.
Sokan azt gondolnánk, hogy a celebkirály belvárosi polgármester, Rogán Antal kapva-kap egy ilyen alkalmon, csak, hogy fél napig vele legyen tele a bulvársajtó. Igazából mi arra gondoltunk, amikor elolvastuk a nyugat.hu cikkét, hogy adjuk meg ezt az örömöt Tóninak.
Vajon Tónit mik érdekelték? A sunák vagy a ki tud többet Szovjetunióról vetélkedő?
Szóval a regionális hírportál szerzője a szentgotthárdi Móra Ferenc Könyvtár helytörténeti gyűjteményét lapozgatta, amikor kezébe kerültek az egykori Szentgotthárd c. városi újság 1989-es évfolyamának bekötött példányai.
A lapra igen komoly ideológia nyomás volt jellemző, ilyen lapban élmény publikálni, hisz a puhulás éveinek vezércikkei is az MSZMP-ről, a Hazafias Népfrontról szóltak, bemutatkozott a munkásőrség, interjú volt a párt városi első titkárával.
A 2. évfolyam 3. számában egy roppant érdekfeszítő írás, a "Diákmozgalom a gimiben" címmel. Az írás a szentgotthárdi Vörösmarty Mihály Gimnázium diákmozgalmi helyzetét értékeli, gondolatmenete valóban előremutató, hiszen a jogállam kialakítását, a "demokratizmusra nevelést" említi a bevezetőben.
Később megfogalmazza, hogy miközben a KISZ válságba került, az örömteli hír, hogy iskolai KISZ szervezet jelentősége nem csökkent. (hála remek KISZ titkár kommunizmusba vetett hitének) Beszámol az 1988. novemberi Országos KISZ Értekezleten (OKÉ) történtekről, ahol szigorították a belépés feltételeit. Üdvözli, hogy az OKÉ nagyobb szabadságot ad a helyi alapszervezeteknek, és bemutatja az Iskolai KISZ Bizottság programját. Ez utóbbi alapvetően a középiskolás fiatalok igényeire épül a diákszínpadtól az iskolarádióig, de megemlíti a "Ki tud többet a Szovjetunióról" vetélkedőt, az érdekképviselet eredményessége érdekében a tantestülettel és a gimnázium (MSZMP) pártalapszervezetével való együttműködést is.
No ki, no ki, no ki… írhatta ezt a cikket??? No ki, no ki, no ki lehet ez az elszánt KISZ titkár?
A cikket Rogán Antal, az Iskolai KISZ titkár írta alá. (Rogán Körmenden született, majd a szintén Vas megyei Szakonyfaluban nőtt fel és a szentgotthárdi gimnáziumban járt. )
Egy bulvárban ennyit szereplő politikus szeret nosztalgiázni, jó is az… no de nézzük, hogy emlékezik Antal egy a 2002-es választásokra készült önéletrajzában: "1995-ben szereztem diplomát a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem pénzügy szakán. Itt nyertem el életem első "politikai" tisztségét is. 1994-ben a Széchenyi István Szakkollégiumának diákbizottság titkára majd seniora és nevelőtanára lettem. "
Vagyis a gimnáziumban való KISZ titkárságot vagy nem tekintette "politikai" tisztségnek, vagy elfeledkezett róla (A teljes életrajz itt olvasható)
Korábban azonban a parlamenti frakcióvezető-helyetteseként éppúgy kommunistázott, KISZ-fiúzott, mint teszik most a Fidesz megmondóemberei, hát csodás nem?
Félreértés ne essék, nem akarjuk kritizálni Rogán középiskolai közösségi tevékenységét. Aki Egy agilis, tettrekész, tehetséges fiatalnak szinte csak a KISZ volt az egyetlen lehetősége, hogy részt vegyen a közéletben.
De. Emlékezetünk ne legyen szelektív. Ne tegyünk úgy, mintha előélet nélkül, tiszta lappal kezdtük volna a rendszerváltás utáni időszakot. Ne tagadjuk meg múltunkat csak azért, mert politikai céljainkkal nem tudjuk összeegyeztetni korábbi tetteinkkel.