A betiltott Magyar Gárda alapító elnöke Vona Gábor. Ugyanaz a Vona Gábor, aki a Jobbik nevű politikai pártnak is az elnöke. Ennek ellenére úgy tűnik, Vonának egyre nehezebb feladat az időközben politikailag is önjáróvá lett szerveztet uralni. Az első nagy konfliktus a szervezet és a párt között az volt, amikor még az első főparancsnoka közölte: a Gárda pártok felett áll és a Jobbik is csak egy párt. Másnap már nem Ő vezette a szervezetet, hanem a most is regnáló Kiss Róbert. Persze, utána egyes megyék is kiváltak. De végül, ha királypuccsal is, de Kiss Róbert lett a főnök.
Egy sor jel arra utal, hogy a Jobbik a választások után nem számít már tovább a Gárdára. Azonban addig, nagyon is szükséges nekik ez a szervezet, hisz humán-erőforrást biztosít a kampányhoz (őszintébben: emberanyagot + némi pénzt tagdíj címen). Nyilvánvaló, hogy a Jobbik a 88 oldalas ígéret dömpingéből (amit programnak nevez) semmit nem fog tudni teljesíteni. Ebből következően a Gárdában már most jelenlévő, a Jobbikkal szembeni szkeptikus hangulat tovább fog erősödni. A következmények kiszámíthatatlanok. Vagy Vonát megpuccsolja párton belül a Gárda, vagy a Gárda mentén egy még radikálisabb párt szerveződik meg.
Arról Vona azért gondoskodott, hogy a puccs ne legyen gyerekjáték. A Gárda megyei vezetői csak elvétve kaptak lehetőséget, hogy megmérettessék magukat a választásokon. Zömében olyan gárdisták lettek jobbikos jelöltek, akik a Gárda előtt már is jobbikosok voltak, így biztos a lojalitásuk a párthoz. (Van persze más, de rosszmájú magyarázat is: biztos kellett a befutó hely a vállalkozóknak…)
Persze azt is tudja Vona, hogy a szélsőjobboldalon a Gárda vezérek nagy befolyással bírnak. Gárdisták állították nekünk azt, hogy Kiss Róbert országos főkapitány nyilatkozási stopot rendelt el; a tagok nem adhatnak interjút semmilyen orgánumnak. Szerintük erre azért volt szükség, mert a Gárdában egyre többen vélekednek a Jobbikról negatívan. Ezt nyilván a tovább erősítette a Gárda-vezetők hanyagolása a jelöltállításnál...
Érdekes az is, hogy a szélsőjobboldali propaganda-sajtó hallgatása; csupán egyetlen, Jobbikhoz közeli botránnyal foglalkozott napokig. Sem Király András, sem Kassab Adonis, sem a maffia-kapcsoltok ügye nem volt elég fontos, hogy a visszásságokra oly' érzékeny tollnokok a billentyűk közé csapjanak.
Csupán egy igazán "szaftos" ügy, a Gárdát kellemetlenül érintő Müller Niki pornóképei után születek cikkek. Ezúttal már roppant elítélő, és a gárdát is keményen ekéző írások: „Súlyosbodik a botrány: a mai napig pornózik a gárdista?” „Feltételezésünket, miszerint Müller Nikolett egy magas rangú gárdistával, egy fontos emberrel van nagyon jóban, egy helyről már megerősítették” „Fél év alatt nem tisztázta a Magyar Gárda a pornós ügyet”.
Pedig a Gárda Induló zenéjére készült Jobbik himnusz is mutatja, hogy nemcsak a Gárdában voltak botrányos dolgok:
szólj hozzá: Jobbik himnusz
Egy rövid idézet az egyik Gárdát ekéző cikkből: „érkezett e-mail címünkre egy közlemény az üggyel kapcsolatban a Magyar Gárda Országos Sajtóirodájától. Ebben leírták, hogy belépésekor közölte velük Müller a pornós dolgot, ám a szövegből nem derül ki, hogy abbahagyta-e a néger farkak pénzért történő alapos leápolását a gárdista, ezért írtunk a Gárda sajtóosztályának. Kiderült, hogy ők maguk sem tudják, ezzel keresi-e a kenyerét még mindig a szőke tagjuk, de különben is házon belül kívánják ezt megoldani. (Hasonlót válaszolt Kiss Róbert Gárda-kapitány is: már kiadtak egy közleményt, többet nem nyilatkoznak, szebb jövőt, azaz oszt jó napot.) Ennyit haladtak tehát fél év alatt.” „Még a legzüllöttebb helyekről is azonnal kirúgják az ilyeneket”- áll az egyik cikkben.
Az ügyet olyannyira nem oldotta meg a Gárda házon belül, hogy Vona Gábor a saját médiáján keresztül volt kénytelen üzenni. „Müllernek ki kéne lépni”. Sajátságos módja ez a házon belüli elintézésnek. De a dolog messzebbre mutathat. Ennyire elmélyültek volna az ellentétek a Jobbik és a Gárda között, hogy ezt nem négyszemközt akarta Vona elintézni Kissnél? Vagy elmondta, de Kiss fittyet hányt Vonára? Vagy a főkapitány nem is, de valaki más? Bárhogy is, komoly működési zavarra utal...
A fő kérdés az, hogy a „nyílt” kérés mögött mi van? Vona elvesztette volna a kontrollját a Gárda felett, vagy az elkövetkező „szebb jövő” a Gárda nélkül fog kezdődni, és ez csupán a Jobbik vezér első lépése volt a Gárda erkölcsi felszalámizásában?
Az utolsó 100 komment: