A Jobbik és a neki segítő médiumok, valamint a nemzeti radikális szervezetek jövőbeli jó viszonyának egyik kulcskérdése lehet, hogy a parlamenti párttá vált Jobbik támogatja-e majd pénzzel őket. A radikális oldal egyik vezetője szerint a Jobbik erre is ígéretet tett, tehát a pártnak „kutya kötelessége” lesz a pártkasszába nyúlnia.
Forrása lesz erre a pártnak bőven, hiszen a parlamentbe kerüléssel súlyos adóforintokat is nyert a mandátumai mellé. A Jobbik eddig önállóan nem jutott költségvetési támogatáshoz, hiszen 2006-ban, a „MIÉP-Jobbik, a harmadik út” nevű formáció indult a választósokon, és az elért eredmények alapján ezt támogatta az állam 37 millió forinttal. Az elkövetkező négy évben, évenként viszont 465,6 millió állami forintból gazdálkodhat, és ha létrehoz egy alapítványt, abba 208,8 milliót tol bele a költségvetés.
Toroczkai, a választások előtt úgy vélte, ha a Jobbik bemegy a T. házba, az „védelmet fog jelenteni mindannyiunkak valamilyen szinten, már önmagában”.
HVIM tiszteletbeli elnöke azonban nem csupán erkölcsi védelemre, hanem anyagi támogatást is remél szervezetének: A Jobbiknak, ha másképp nem, akkor „forradalmi adó formájában kutya kötelessége” lesz támogatni parlamentbe kerülése után a párthoz köthető intézményeket, melyeket eddig „nulla forintból” építettek fel, és a saját lábukon meg tudtak állni – jelentette ki a tiszteletbeli elnök egy választási fórumon, Tatabányán.
A pénzügyi támogatást nyilván jól jönne a Jobbik-támogató médiának, többek között a Szentkorona rádiónak, a kuruc.info-nak, vagy akár a Toroczkai főszerkesztése alatt megjelenő Magyar Jelen "nemzeti radikális" újságnak. De a pénznek rengeteg helye lenne, hisz a Magyar Gárdának, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalomnak, a Nemzeti Jogvédő Alapítvány és Szolgálatnak, vagy a letartóztatásban levő terrorista-gyanús személyek családjának talán kijárna az erkölcsi megbecsülésen túl az anyagi is.
Nem is beszélve a különböző politikai fesztiválokat, a nemzeti rockot, hagyományőrző és íjász egyleteket. Toroczkai, a párt mögött álló médiabirodalmat pedig a „leghatékonyabb fegyvernek” nevezete. Jövőbe meredő bizakodással azt is elmondta, a támogatáshoz a Jobbik vezetőitől minden ígéret megvan, „tehát úgy tűnik, hogy az együttműködés kitűnő és zavartalan”.
Bár aláírt együttműködési megállapodás egyik szervezettel sincs, a tavaly nyári, Ópusztaszeren tartott nemzeti radiális találkozón részt vett Vona Gábor is. A Jobbik elnöke akkor azt mondta: „Össze kell hangolnunk a nemzeti szervezetek munkáját. Egy erős Magyarországot és egy erős nemzetet szeretnénk”.
A Toroczkai által összerittyentett találkozón jelen volt Budaházy György, Kiss Róbert, a Magyar Gárda országos főparancsnoka, de ott voltak a megbeszélésen az Össznemzeti Szurkolói Szövetség, azaz a Fradi, az Újpest és a Diósgyőr szurkolóinak vezetői, Tyirityán Zsolt, a Betyársereg küldöttje, valamint a Romantikus Erőszak frontembere, Sziva Balázs is.
Dúró Dóra, a Jobbik szóvivője az atv.hu-nak: „biztosan támogatni fognak kulturális és hagyományőrző tevékenységeket, de hogy pontosan melyiket és milyen mértékben, még nem tisztázott. Amire viszont szinte biztos, hogy pénzt szánnak, az a párt programjában is szereplő Őstörténeti Múzeum létrehozása.”